Hakkımda

1965 yılında Erzincan’da doğdu. Liseye kadar ki eğitimini burada tamamlayarak, 1983’te İzmir’de Personel okulunda yüksek eğitim alıp 1984’te devlet memuru olarak  çalışma hayatına başladı.

5 yıl süreyle bir kamu kuruluşunda görev yaptıktan sonra memuriyetten ayrılarak özel sektörde çalışma hayatına devam etti.

Uluslar arası bir basın kuruluşunda muhabirlik ve temsilcilik görevlerinde bulundu. Halen “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti” üyesidir.

Medya sektöründe 15 yıldan fazla farklı görevlerde bulunduktan sonra 5 yıl süreyle yurt dışında özel sektöre ait bir şirkette üst düzey yönetici olarak hizmet verdi.

1996 yılında yurda dönerek İstanbul’da bir Haber Ajansının Personel Müdürlüğü görevini üstlendi, 2001 yılında ulusal ve uluslar arası yayın yapan bir gazetenin Personel Müdürlüğü görevini üstlendi.

2005-2012 yılları arasında yerli sermayeli bir Holdingin İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Koordinatörlüğü görevlerinden sonra bir şirketin genel müdürü olarak vazifesine devam etti.

8 yıllık ticari hayat ve holding tecrübesinden sonra 2013 yılı başından itibaren ülkemizin saygın bir vakıf üniversitesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

“İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı”na sahip olan Murat, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Comments: 8

 1. Abdullah Karaturna 07/05/2015 at 12:25 pm Reply

  Murat Bey,

  Şirketler için Yazışma ve Dosyalama İşlemi ile ilgili çalışmanızın tam metnini bulamadım. Bu çalışmanıza ihtiyacım olduğundan hiç bir yerde yayınlamamak ve sizin emeğinize saygı duymak kaydı ile elektronik ortamda tarafıma iletebilir misiniz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Saygılarımla

 2. Osman Yılmaz 24/12/2015 at 7:29 pm Reply

  Tebrikler Muammer Bey.

 3. Tuba Hiçyılmaz 03/05/2016 at 12:57 pm Reply

  İyi günler Muammer bey,

  Ben istanbul’da bir firmada 2,5 yıldır halen işime devam etmekteyim. Öncelikle size sorum şu olacak. Firmamiz genel merkez ve Gebze ye tasinacaklar. Ben gidemeyecegimi bildirdim. 5 ay evvel de evlendim. Normalde evlilikten dolayi kidemi aliyorum. Fakat işsizlik maaşı sanirim alamıyorum ? Bende en azından bekleyip taşınmadan faydalanıp haklarimi almak istiyorum. Ama Tarihte netlik olmadığı için önce mayıs dediler şimdi temmuz başı diyorlar. Haziran da siz bana mayıs ayi demistiniz ve ben planlarimi ona göre yaptım deyip issizlik ten nasıl yararlanirim ? Son dakikaya kadar iste tutup, evvel cikarsam işsizlik sigortasindan faydalandirmamaya calisiyorlar.. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  İyi çalışmalar,
  Saygılarımla,

  Tuba Hiçyılmaz

  • Muammer Murat 03/05/2016 at 3:12 pm Reply

   Tuba hanım, işyerinin taşınması dolayısıyla işten ayrılmanız veya evlilik nedeniyle ayrılmanız kıdem tazminatı almanızı sağlar, ancak 4447 sayılı yasa gereği işçinin istifası (hangi nedenle olursa olsun) işsizlik sigortası ödemesini ortadan kaldırır. siz kıdem tazminatı almakla beraber işsizlik ödeneği alabilmeniz için işverenin sizi işten çıkarması gerekir. başka türlü mümkün değildir. taşınma veya küçülme nediniyle işten çıkarması halinde tazminatınızı ödediği gibi işsizlik ödeneği alırsınız.

 4. tahsin 27/10/2016 at 3:39 pm Reply

  sayın muhammer bey tek sorum var 20 yıl bir iş yerinde çalışltım ordaki pirimlerim askari ücretten yatmış iş yeri değiştim 5 yıl oldu yüksek ödeniyo yüksek ödendiginde kaç yıl çalışıp o kurumun emekliliğinden yararlanabilirim saygılar.

  • Muammer Murat 21/11/2016 at 4:34 pm Reply

   Tahsin bey
   SGK primlerinde 25 yılın tamamı dikkate alınarak ortalaması üzerinden emekli maaşı bağlandığından eskiden oludğu gibi son 5 yılın önemi kalmadı. ancak son 7 yılın yarıdan fazlası emekli sandığında geçen işçiler emekli sandığından 4c emekli olduğundan daha yüksek emekli maaşı almaktadırlar.

 5. Nurettin 17/01/2017 at 8:35 pm Reply

  Mrhb muammer bey ben calistigim yerde forklift operotoruyum 3 sene icinde 2 adet iş kazasi yaptim bunlarin tutanaklari tutuldu ve savunmami yaptim benim size sorum bu tutanaklar isten cikarken engel olurmu tazminattan kesilirmi diye soracaktim forklift oporotoru olmadigin takdirde is kazasi yaparsan ve tutanigi tutulursa bence o tutanak sayilmaz yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler..

  • Muammer Murat 20/01/2017 at 5:59 pm Reply

   Sayın Nurettin
   işçiler kendi tecrübe ve meslek edinme kurtları belgesinde belirtilen işlerden sorumlu tutulur. işverenin görevlendirdiği operatör belgesi gereken hiçbir işten bizzat sorumlu tutulamazlar. iş kazaları sizin mesleki vasfınız ile uyumlu değilse bu hususta disiplin cezası da verilemez. yani temizlik görevlisine mutfakta et doğrarken elini kesmesi iş kazası olarak değerlendirilir ve iş göremezlik ödeneği alır ancak bu yetkin olmadığı bir alanda çalıştırılma sayıldığından sorumlu tutulup ceza uygulanamaz, işten çıkarılamaz. sizin mesleğiniz de bu değilse işverenin emriyle yapılan işte sorumluluk sizde olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir